Kepçe Kulak Ameliyatı ile İlgili Detaylar

Kepçe kulak hastalığının tedavisinde tercih edilen cerrahi müdahale ile ilgili merak edilen sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Basit ve başarılı bir operasyon olduğunu unutmamak gerekiyor ve son dönemde başarı oranının artması ile birlikte insanların endişeleri de asgari düzeye indirgenmiş durumda. Dilerseniz kepçe kulak ameliyatı ile ilgili detayları da siz değerli hastalar ile paylaşmaya çalışalım.

Yoğun Bakım

Kepçe kulak ameliyatı sonrası hastanede kalmanıza gerek yoktur. Aynı gün taburcu edilmek mümkün ve herhangi bir komplikasyon durumu söz konusu ise yatışa ihtiyacınız olmayacaktır. Komplikasyon durumunda ise hastanın daha verimli ve daha sağlıklı bir şekilde takip edilebilmesi adına 1 günlük yatış verilebilir. Bu süre zarfında refakatçiye çok fazla ihtiyacınız olmayacaktır ve kişisel ihtiyaçlarınızı da kendi başınıza giderebiliyorsunuz.

Genel sağlık durumunun takibi için verilen yatış süresi ise uzun değildir ve genellikle bir günlük süre karşımıza çıkmaktadır.

Refakatçi

Az önce de ifade ettiğimiz gibi kişisel ihtiyaçlarınıza yanıt alabilmek adına refakatçiye ihtiyacınız yoktur. Kısa süre içerisinde ayağa kalkacak ve yürümeye başlayacaksınız. Anestezinin etkisi geçtikten sonra bilinciniz yerine gelecek ve sağlıklı bir şekilde hareket etmeye başlayacaksınız. Formalitelerin halledilmesi ve belge işlemleri için yardım alabilirsiniz ve refakatçiye ihtiyaç duyacağınız tek detay da kesinlikle bu olacaktır. Dilerseniz hastane personelinden de yardım alabilirsiniz.

Aynı Gün Ayağa Kalkabilir miyim?

Kepçe kulak ameliyatı oldukça basit bir operasyon ve operasyondan hemen sonra ayağa kalkmanız da mümkündür. Anestezinin etkisi bir süre daha devam edecek ve bu etki geçtiği takdirde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Aynı gün ayağa kalkmak ve hatta gündelik işlerinizi yavaş yavaş yerine getirmeniz de mümkündür.

Komplikasyonlara bağlı sorunlar meydana geldiği takdirde doktorunuz yatış verebilir ve kontroller tamamlandıktan hemen sonra taburcu edileceksiniz. Başarılı bir operasyon sürecinden bahsedebiliyoruz ve son dönemde başarı oranının arttığını da görebiliyoruz. Özel hastanelerde olduğu gibi devlet hastanelerinde de bu operasyonun sorunsuz bir şekilde yerine getirildiğini belirtmekte fayda var. Hastane ve doktor seçimini doğru bir biçimde yaptığınız takdirde herhangi bir problem ile karşı karşıya gelmeyeceksiniz.

Bir cevap yazın