Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Doktor Kontrolleri

Kepçe kulak ameliyatının zor bir operasyon olmadığını daha önceki yazılarımızda da dile getirmiştik ancak unutmayın ki her operasyon birtakım detayları da beraberinde getiriyor ve özellikle operasyon sonrası dönemde sağlığınıza bir an önce kavuşmak istiyorsanız ekstra hassasiyet göstermeniz gerekecektir. İlaç kullanımı, istirahat, kulak bakımı ve en önemlisi de doktor kontrolleri… Operasyon sonrasında doktorunuz belli tarihler paylaşacak ve bu tarihlerde kendisini ziyaret etmenizi isteyecektir.

İlaç kullanımı ve iyileşme süreci, bu kontroller sayesinde test ediliyor ve takip ediliyor. Herhangi bir olumsuz durum söz konusu ise müdahalede bulunmak daha kolay olacaktır. Kepçe kulak ameliyatı sonrası doktor kontrolleri aksatmamanızı tavsiye ediyoruz ve bu sizlerin lehinize bir tavsiyedir.

İlaç Kullanımının Takibi

Bildiğiniz gibi kepçe kulak ameliyatı sonrası ağrılarınız meydana gelecek ve bu ağrıların gündelik yaşantılarınızı etkilemesini istemiyorsanız, ilaç kullanımında profesyonel bir şekilde ilerlemeniz gerecektir. Bu ilerlemenin takibi ise doktor kontrolleri ile birlikte yapılıyor ve herhangi bir problem söz konusu ise ilaçlar değiştiriliyor ya da dozları arttırılıyor. Ağrı kesici ve antibiyotik destekli bir ilaç tedavisinden bahsetmek mümkün ve ağır ilaçlar olmadıklarını da hatırlatmak gerekiyor ancak bu tedavi fayda etmediği takdirde doz arttırımına gidilebilir ve bunun kararını da tabii ki doktorunu verecektir.

Hastanın Genel Şikayetleri

Ağrı durumunun yanı sıra farklı şikayetlerinizi de kontroller esnasında doktorunuz ile paylaşabilirsiniz. Bu şikayetlerin kepçe kulak ameliyatı ile bağlantılı olup olmadığı kısa süre içerisinde tespit ediliyor ve gerekli tedavi yöntemi belirlenerek süreç bir an önce başlatılıyor. Doktor kontrollerini aksatmamanız kesinlikle sizlerin lehine olacaktır ve fayda sağlayacağınız avantajlardan bir tanesidir. He ne kadar basit bir operasyon da olsa birtakım riskler ve yan etkiler mevcut ve bu etkileri azaltabilmek adına doktor desteğine de ihtiyaç duyuyorsunuz.

Genel şikayetlerinizin takibi de kontroller sayesinde yapılıyor ve gerekli tedavi en iyi şekilde belirleniyor. Kepçe kulak ameliyatı, öncesi ve sonrası ile komplike bir ameliyat olarak karşınıza çıkıyor ve doktorunuz kadar sizlerin de birtakım sorumluluklar almanız gerekiyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrası Dönemde Ortaya Çıkan Genel Şikayetler

Bunlardan en önemlisi az önce de ifade ettiğimiz gibi ağrı durumudur. Ağırı kesiciler kimi zaman fayda etmeyebiliyor ve bu da uyku düzeninizi olduğu gibi gündelik hayatlarınızı da olumsuz etkiliyor. Doktorunuz ile şikayetlerinizi paylaşmanız durumunda yeni bir reçete yazılabilir ve ilaçların dozu arttırılabilir.

Kepçe kulak ameliyatı sonrası bir diğer şikayet ise enfeksiyon riski olarak karşımıza çıkıyor. İlgili bölgenin bakımını yapmadığınızda ya da bu konuda hatalı davrandığınızda ne yazık ki enfeksiyon problemi ile karşı karşıya geliyorsunuz. Paniklemenize gerek yok ve hemen operasyonu gerçekleştiren hekim ile irtibata geçerek konu ile ilgili yardım talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın