Kepçe Kulak Ameliyatı ve İzler

Kepçe kulak ameliyatı için kulak arkasına küçük bir kesi ile giriş yapılıyor ve operasyon tamamlandıktan sonra buradaki kesi alanı dikiş atılarak kapatılıyor. Cerrahi müdahalelerde birtakım izlerin oluşması mümkündür ancak dışarıdan dikkatli bakılmadığı takdirde bu izler herhangi bir şekilde tespit edilemeyecektir. Kesinin yapıldığı bölgede hafif bir dikiş izinin olması da gayet normal ve bu durum estetik açıdan bir sorun teşkil etmeyecektir. Cerrahi müdahalenin en sıkıntılı tarafı budur ve lazer operasyonunda ya da iple kepçe kulak tedavisinde bu tür bir problem karşınıza çıkmıyor.

Dikişler Hakkında

Eriyen dikişlerden bahsediyoruz ve kısa süre içerisinde kendiliğinden ortadan kalkıyor olması da en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Doktorunuzun dikişleri almasına gerek kalmıyor ve bir süre sonra bu dikişlerden kurtulmuş olacaksınız. Cerrahi müdahalelerde en büyük sıkıntılardan bir tanesi yukarıda da bahsettiğimiz gibi dikiş izleri ve kesi izleridir. Bunu çok fazla problem haline getirmenize gerek yok çünkü hafif bir iz karşınıza çıkacak ve sizlere estetik açıdan zarar vermeyecektir. Lazer ya da ameliyatsız tedavi için uygun iseniz zaten doktorunuz öncelikli olarak bu müdahale yöntemlerini tercih edecektir ancak uygunluk durumu söz konusu değilse cerrahi müdahaleye başvuruluyor. Bu konuda doktorunuzun vereceği karar da saygı göstermenizi rica ediyoruz.

Ağrılar Hakkında

İzlerin yanı sıra cerrahi müdahale ile ilgili bilmeniz gereken bir diğer detay ise meydana gelecek olan ağrılardır. Bu ağrıların hafif boyutta olacağını da unutmamak gerekiyor ve diğer yazılarımızda da dile getirdiğimiz gibi ağrı kesici tedavisi ile birlikte bu sorundan kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

Ağrılarınız şiddetli bir hal aldığı takdirde doktorunuza konu ile ilgili bilgi verebilir ve ilaçların dozunu arttırabilirsiniz. Ağrı kesici ve antibiyotik tedavisinin başarı oranı bir hayli yüksek ve sizler de düzenli ilaç kullanımı ile birlikte yaşam konforunuzu arttırabiliyorsunuz.

Genel şikayetlerinizi ve sağlık durumunuz ile ilgili farklı sorunları da doktorunuza iletmeniz daha doğru olacak ve sürecin takibi de bu sayede daha kontrollü bir şekilde yapılacaktır diye düşünüyoruz.

Bir cevap yazın