Kepçe Kulak Ameliyatı Zor Bir Ameliyat mı?

Özel hastaneler gibi artık devlet hastaneleri de kepçe kulak ameliyatında yeterlilik gösteriyor ve cihaz desteği ile birlikte donanımsal yeterliliğin bir üst seviyeye taşındığını görebiliyoruz. Burada karar verecek olan sizlersiniz ve vakit kaybetmek istemiyorsanız eğer özel hastane seçimi elbette daha doğru ve sağlıklı olacaktır.

Kepçe kulak ameliyatı ile birlikte kulak yapısındaki estetik sorunlar ortadan kaldırılıyor ve sizler de daha normal bir görüntüye kavuşuyorsunuz. Kulak yapısındaki anormal görüntünün giderilmesi, kepçe kulak ameliyatı ile birlikte mümkün ve bu operasyonda lokal anestezi uygulanacağını da hatırlatmak gerekiyor.

Ameliyat sonrasında yatış verileceği için refakatçiye de ihtiyacınız olacaktır ve yine bazı prosedürlerin daha kolay çözümlenebilmesi için de yakınlarınızdan birileri yardımcı olabilir. Zor bir ameliyat değil ve lokal anestezi ile birlikte operasyonun daha kolay ve verimli bir hal alacağını da unutmamak gerekiyor. Her cerrahi müdahalede olduğu gibi kepçe kulak ameliyatında da anesteziye elbette başvurulacak ve hem hasta hem de hekim konforu belli oranda arttırılacaktır.

Anestezi ve Alerji Testi

Cerrahi müdahale öncesi yapılacak olan tetkiklere baktığımızda alerji testini de görebiliyoruz. Anesteziye karşı vücudunuzun nasıl bir tepki vereceği ne yazık ki bilinemiyor ancak yapılacak alerji testi ile birlikte bu konuda doğru ve sağlıklı sonuçlar elde etmek mümkündür. Anestezi testi sonrası herhangi bir problem söz konusu değilse, ameliyat için tarih belirlenecektir. Alerjik bir reaksiyon durumu tespit edildiği takdirde operasyonun ertelenmesi ve hatta iptal edilmesi de mümkün olabilir.

Kepçe kulak ameliyatında genellikle lokal anestezi tercihi yapılıyor ancak küçük yaştaki hastaların kontrol edilmesi çok daha zor olacağı için genel anestezi tercihi de yapılabilir. Lokal anestezi, yalnızca mücadele yapılacak alanın yani kulak bölgesinin uyuşturulması olarak tanımlanabilir. Genel anestezi ise hastanın vücudunu tamamen etki altına alıyor ve kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissi ile karşılaşmıyor.

Hasta ve hekim konforunu üst seviyelere taşıyabilmek adına bu müdahale elbette çok önemlidir ve anestezi olmadan yapılacak bir cerrahi müdahale neredeyse imkansızdır. Sizleri endişeye sürükleyecek bir durum yok ve anestezinin etkisi görülmeye başladığı andan itibaren nerede olduğunuzu bile unutacaksınız. Hasta konforu çok yüksek ve ameliyat süresinin kısa olması da en önemli avantajlardan bir tanesidir.

Kepçe kulak ameliyatı son dönemde çok daha başarılı bir şekilde uygulanıyor ve Türk hekimlerinin yanı sıra hastanelerin cihaz bakımından yeterlilik gösteriyor olması da yine en önemli ayrıntılardan bir tanesidir. Özel hastaneler kadar devlet hastaneleri de bu konuda fazlasıyla başarılı ve birçok insan, tedavi olmak için öncelikli olarak devlet hastanelerini tercih ediyor. Hastane seçimlerinizi yaparken dikkat etmeniz gereken hususları da farklı yazılarımızda paylaşacak ve sizleri bu konuda da bilgilendireceğiz.

Bir cevap yazın