Kepçe Kulak Ameliyatına Dair…

Cerrahi müdahale kavramı ürkütücü olabiliyor ve ameliyat masasına yatacağınızı hayal ettiğiniz takdirde endişeleriniz de aratıyor ancak yeni dönem tıp teknolojisi ile birlikte emin olun tüm ön yargılarınız ve korkularınız ortadan kalkacaktır. Kepçe kulak ameliyatı oldukça basit bir operasyon ve kulak arkasına atılacak olan kesiler ile birlikte operasyonun ilk adımı atılıyor. Bu esnasında acı ve ağrı hissi elbette yok! Anomalilerin düzeltilmesi ile birlikte kesi alanlarına dikiş atılıyor ve bu dikişlerin kısa bir süre içerisinde kendiliğinden eriyeceğini de bilmenizde fayda var.

Ameliyatlı tedavi yöntemlerinde başarı oranı çok daha yüksek ve bu da hastaları biraz olsun mutlu ediyor. Basit bir operasyon karşınıza çıkacak ve emin olun bu müdahaleden sonra da herhangi bir risk durumu ile karşı karşıya gelmiyorsunuz. Yan etkiler elbette mevcut ancak gündelik hayatınızı etkileyecek seviyeye ulaşmıyor ve rahatsız edici bir unsur olmadığını da söyleyebiliriz.

Ameliyat Ne Kadar Sürüyor?

Bu konuda birçok farklı kaynağa göz attık ancak net bir süre verilebilmiş değil. Bu gayet normal çünkü operasyonun türüne ve hastanın genel sağlık durumuna bağlı olarak bu süreler değişiklik gösteriyor. Uzun sürecek bir operasyon değil ancak daha da önemli detaylar var ve canınız herhangi bir şekilde yanmıyor. Bu operasyon ile birlikte sizler de kepçe kulak sorunundan kurtulacak ve estetik olarak da kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Lokal anestezi uygulaması ile birlikte ilgili bölge yani çalışmanın yapılacağı bölge uyuşturuluyor ve bu detay da ağrı ve acı hissini ortadan kaldırıyor. Fiziksel olarak hazır olmak elbette önemli ancak zihinsel olarak da kendinizi bu müdahaleye hazır hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede daha basit ve daha başarılı bir müdahale yöntemi karşınıza çıkacaktır.

Hasta ve hekim konforunun yüksek olduğu müdahalelerden bir tanesidir ve başarı oranına baktığımızda da her geçen gün biraz daha arttığını görebiliyoruz. Endişe etmenize gerek yok ve tam aksine sizlerin lehine bir durumdan bahsediyoruz. Doktorunuz ile görüşmelerinizde bunu çok daha iyi anlayacak ve bizlere de hak vereceksiniz.

Bir cevap yazın