Kıkırdağın Delinmesi ve Takı Tercihi

Kulak organı, birçok farklı yapıyı da bünyesinde barındırıyor ve kıkırdak da bu yapılardan bir tanesidir… Kulağını deldirmek isteyen insanların büyük bir kısmı daha dikkat çekici bir hamle yapmak adına kıkırdak tercihinde bulunabiliyor. Deldirme işlemlerinde en zorlayan kısım olduğunu belirtmekte fayda var ve bu kısmın delinmesi ile birlikte takı seçiminin de doğru bir biçimde yapılmasında fayda vardır. Kıkırdağın delinmesi ve takı tercihi de önemlidir.

Kulağımızın hemen arka kısmı ve en sert bölgelerinden bir tanesi olan kıkırdak, geniş çaplı iğneler ile çok daha kısa sürede ve çok daha kolay bir şekilde delinebiliyor. Kıvrak ve düz takı tercihi ile birlikte deliğin kapanması önlenecektir ve zaten birçok profesyonel de tercihini bu yönde yapıyor.

Kıkırdağın İyileşmesi

Normal bir kulak deldirme eylemi olmayacağını biliyor muydunuz? Kıkırdağın iyileşmesi 8 ila 16 hafta kadar sürebiliyor ve en zor müdahalelerden bir tanesi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Sürenin uzun olması, kişilerin dikkatsizliğine bağlı olarak enfeksiyon riskini de belli oranda arttırıyor. Sert bir yapıya sahip olması ve geç iyileşiyor olması birçok insanı düşündürüyor ancak estetik açıdan ele alındığı takdirde diğer deldirme işlemlerine kıyasla daha farklı ve daha hoş bir görüntü sergilediğini de görebiliyoruz.

Kıkırdağınızı deldirmek istiyorsanız eğer bu konuda gerçek profesyonellerden yardım almanızı tavsiye ediyoruz, aksi takdirde birçok farklı sorun ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Deldirme İşlemi Sonrası Kulak Bakımı

  • Deldirme işlemi öncesi yapacağınız bakımı bu eylem tamamlandıktan sonra da yerine getirmeniz gerekiyor. Su ile temas yerine özel solüsyonları tercih etmeniz daha doğru ve daha sağlıklı olacaktır. Takı sanatçıları, kendi kullandıkları özel bakım ürünlerini sizlere de tavsiye ediyor ve doğru kullanım ile birlikte kısa süre içerisinde fayda sağlıyorsunuz.
  • Kulak, bu dönemde hassas bir yapıya sahip olacaktır ve bakımının da düzenli olarak yerine getirilmesi gerekiyor. Özel solüsyonlar bu konuda imdadınıza yetişiyor ve enfeksiyon riskini de en aza indirgemenizi sağlıyorlar.
  • Kıkırdak, diğer uygulamalara göre çok daha hassas bir dönemi beraberinde getirecektir ve bu dönemde takı sanatçısı ile de iletişimde olmanızı tavsiye ediyoruz. Herhangi bir sorun yaşadığınızda ya da şiddetli ağrı gibi can sıkıcı problemler ile karşılaştığınızda mutlaka bilgi verin ve yardım talebinde bulunun.
  • Deldirme işlemi sonrası dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de havuz ve deniz gibi ortamlardan uzak durmanızdır. Enfeksiyon riskini arttıran bu tür ortamlarda yer almak için en az 1 hafta kadar beklemeniz gerekiyor. Yara oluşumu, enfeksiyon riski, ağrı, şişlik ve morluk gibi riskler her zaman var ancak göstereceğiniz hassasiyet ile birlikte sizler de bu riskleri en aza indirgiyor ve hatta bir süre sonra ortadan kaldırmış olacaksınız.

Bir cevap yazın