Kulak Akıntısı Koku Yapar mı?

Kulak iltihabı olarak da tanımlayabileceğimiz akıntı, normal bir şekilde seyrettiği takdirde kulak kirinin dışarı atılması ve kulağın arındırılması için oldukça faydalı bir durumdur. Kronik hale gelen ve anormal bir şekilde salgılanan akıntı ise bir hastalığın belirtisi olarak karşımıza çıkıyor. Sarıya yakın yoğun bir sıvı olarak bilinen akıntı durumu, enfeksiyonel problemler nedeniyle ortaya çıkıyor ve çocuklarda çok daha sık gözlemlendiğini de söyleyebiliyoruz.

Kulak bakımının doğru ve düzenli yapılmaması nedeniyle ortaya çıkan bu hastalık, sağlık durumunuzu olumsuz etkilemesinin yanı sıra görsel olarak da büyük bir sıkıntı yaratacak ve rahatsız edici bir seviyeye ulaşacaktır. Yoğun akıntı durumunda keskin ve rahatsız edici bir koku da ortaya çıkıyor ve yetişkinler için sosyal hayatı zedeleyen bir problem olduğu da aşikar.

Kulak Akıntısı Ne Renktir?

Sarıya yakın bir renkten bahsetmek mümkün ve yoğun bir sıvı karşımıza çıkıyor. Özellikle uyku esnasında daha sık meydana gelen bu sorun, sabah uyandığınızda yastığınızdaki lekelenme ile de kendini belli edecektir. Akıntı gün içerisinde de ansızın meydana gelebilir ve bu da sosyal hayatlarınızı olumsuz etkileyecektir.

Akıntı sorunu bazı durumlarda kana da dönüşebiliyor ve meydana gelen kanamalar hastayı endişelendirecektir. Bakteri ve virüslerin kulak içerisinde yer etmesi, bir süre sonra iltihaplanmayı da beraberinde getiriyor ve bu da akıntı sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Kulak zarının yırtılma ihtimalini de unutmamak gerekiyor ve işlevini tam manasıyla yerine getiremeyen yapı, akıntı ile birlikte rahatsız edici bir seviyeye ulaşıyor.

Bir cevap yazın