Kulak Aknesi ve Sivilceler

Yüz bölgesinde, sırtta ve göğüste olduğu gibi kulak bölgesinde de kulak aknesi ve sivilceler ile karşı karşıya gelmek mümkündür. İnsan cildinin ne kadar hassas ve bir yapıya sahip olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz ve bu hassas yapıya ihtiyacı olan bakımı yapmadığınız ya da özeni göstermediğiniz takdirde bir süre sonra tepki olarak akne ve sivilce problemi olarak can sıkıcı sonuçlar doğuracaktır.

Kulak bölgesi de bu sorundan etkilenebiliyor ve kulak içerisinde olduğu gibi çevresinde ve dış bölgede de sivilce oluşumu ya da siyah nokta oluşumu söz konusu hale gelebiliyor. Bu sorunun tedavisi mümkün ve bu yazımızda da farklı tedavi yöntemlerine göz atmaya çalışacağız.

Kulak bölgesinde meydana gelen siyah noktaların, vücudun diğer bölgesinde oluşan siyah noktalara kıyasla daha küçük ve daha yoğun bir renge sahip olduğunu da hatırlatmak gerekiyor. Bunun en önemli nedenlerinden bir tanesi kulak ve cilt bakımının doğru ve düzenli bir şekilde yapılmıyor olmasıdır. Kozmetik ürün desteği almanızı tavsiye ediyoruz ve en kötü ihtimalle vücudunuzu her gün düzenli olarak temizlemeli ve su ile yıkamalısınız.

Yağlı cilt yapıları çok daha fazla risk taşıyor ve sivilce konusunda olduğu gibi siyah nokta konusunda da bu cilt yapısının daha can sıkıcı olabileceğini belirtmek gerekiyor.

Doğal Yöntemler İşe Yarıyor mu?

Önceliğimiz elbette doktor yardımı ve doktor tedavisi olmalıdır ancak alternatif tıbbı de es geçmemek gerekiyor ve birçok hastalığın tedavisinde alternatif tıbba başvuruyoruz. Doğal tedavi yöntemleri elbette fayda sağlıyor ve asidik içeriğe sahip olan karışımlar da bu tedavide bir adım daha öne çıkıyor. Bunlardan bir tanesi alkol tedavisidir ve bir beze az miktarda alkol bastırarak sizler de kulak bölgesine masaj yapabilirsiniz. Bu uygulamayı günde 2 kez düzenli olarak gerçekleştirmeniz neticesinde sizler de sivilce ve siyah noktalardan kısa süre içerisinde kurtulmuş olacaksınız.

Elma sirkesi masajı da yine en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesidir ve birçok uzman tarafından tavsiye edildiğini de hatırlatmak gerekiyor. Bu yöntemler doğal tedavi yöntemleri kapsamında ele alınıyor ve doğru uygulama neticesinde sizler de başarılı sonuçlar elde edebiliyorsunuz.

Doktor tedavisine baktığımızda ise medikal ürünler ve kozmetik bakım ürünlerinin bir adım önde olduğunu görebiliyoruz. Cilt yapınıza uygun kozmetik ürün seçimlerinizi çoğu zaman kendi başınıza yapamıyorsunuz ve bir profesyonelden yardım almak durumundasınız. Cilt testi ve ilgili tetkikler neticesinde cilt yapınız belirlenecek ve bunun için en uygun kozmetik ürün de kısa süre içerisinde belirlenecektir. Doktor tedavisinin yanında eğer doktorunuz tavsiye ederse doğal tedavi yöntemlerinden de yardım alabilir ve bu süreci birlikte yürütebilirsiniz. Siyah noktalar ve sivilceler kabusunuz olmayacak ve emin olun kısa süre içerisinde bu kötü görüntüden sizler de kurtulmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın