Kulak Çınlaması Nasıl Tedavi Edilir?

Kulak çınlaması kronik hale geldiği takdirde tedavi yöntemlerine başvurmak kaçınılmazdır. Tıp dünyası bu konuda sizlere sayısız alternatif sunuyor ve hastalığın nedenleri doğrultusunda en doğru çözüm önerisi ve tedavi yöntemi belirlenecektir. Dilerseniz bu yöntemlere alt başlıklar halinde göz atalım ve soru işaretlerini de ortadan kaldırmaya çalışalım.

Maskeleyici Cihaz Tedavisi

Farklı sesler dinletilerek çınlama sesinin normal bir ses gibi algılanmasını sağlayan özel bir tedavi yöntemidir. Tedavi süresine baktığımızda ise en uzun süreli tedavi yöntemlerinden biri olduğunu görebiliyoruz ve ortalama 2 yıl kadar bu tedavi devam edecektir.

Başarı oranı oldukça yüksek ve özel cihaz yardımı ile gerçekleştirilen bu tedavi sonrası sizler de genel sağlık durumunuzda iyileşme meydana geldiğini fark edeceksiniz. Farklı seslerden yardım alınarak duyulan sesin maskelenmesi olarak da bir tanımlama yapmak mümkündür ve çok sayıda doktorun da tercih ettiği yöntemlerden biri olduğunu belirtmek gerekiyor.

Hastalığın altında yatan ne olursa olsun sorunsuz bir şekilde uygulanabilir ancak sorun kulak zarı ile ilgili ise bu durumda cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyulacaktır.

Lazer Uygulaması

İç kulakta meydana gele hasarın tedavi edilmesinde uygulanan yöntemlerden bir tanesidir. Güçlü lazer ışınları, iç kulağa kadar ulaşmayı başarıyor ve kısa süre içerisinde bu bölgedeki hasarı da yok ediyor. Başarılı uygulama yöntemlerinden bir tanesidir ve daha da önemlisi bu uygulama esnasında hasta herhangi bir şekilde ağrı ya da acı hissi ile karşı karşıya gelmiyor.

İç kulakta meydana gelen hasar da kulak çınlamasının en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Soft lazer yöntemi ile birlikte bu hasar giderildikten kısa bir süre sonra sizler de daha sağlıklı bir şekilde işitecek ve genel sağlık durumunuz da her geçen gün biraz daha iyiye gidecektir.

Terapiler

Kulak çınlaması, psikolojik sorunları da beraberinde getiriyor ve farklı yazılarda belirttiğimiz gibi birçok hasta bu çınlamaları bir tehdit gibi algılıyor. Bu tür sorunlarla boğuşuyorsanız eğer bilinç altınıza inilerek güçlü bir terapi yöntemine başvuruluyor.

Son dönemin en başarılı tedavi yöntemlerinden bir tanesi olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Psikolojik sorunlar ile mücadele ediyor ve özellikle gece yarısı yalnız kaldığınızda bu çınlamaların bir tehdit unsuru olduğunu düşünüyorsanız sizler de terapi uygulamasına başvurabilirsiniz.

Kulak çınlaması, tahmin edilenin aksine riskli ve sorunlu bir rahatsızlık türüdür. Kendiliğinden geçmesi ya da doğal tedavi yöntemlerine bağlı olarak ortadan kaldırılması ne yazık ki mümkün değil. Vakit kaybetmeden uzman yardımı almalı ve sorunlarınızı detaylı bir şekilde hekimleriniz ile paylaşmalısınız Aksi takdirde kısa bir süre içerisinde farklı sağlık sorunları ile de mücadele etmek durumunda kalabiliyor ve kendinizi psikolojik olarak da çok daha zayıf ve kötü hissetmeye başlıyorsunuz.

Bir cevap yazın